erikliye nasıl gidilir

Yazan: admin 18 July 2011  
Kategori: Erikli

İstanbul’dan çıkanlar için 240 km uzaklıkta Keşan ilçesine bağlı Erikli sadece 2,5 saat uzaklıkta. Güneşli gişelerden geçerek Trakya otoyolunu kınalı çıkışına kadar kullanıp Tekirdağ’a gelinebilir. Tekirdağ geçişiniz öğlen saatlerine yaklaşmış ise. İlden çıkışta üçüncü ışıklarda Sezen Market bitişiğinde hizmet veren bendiz isimli köftecide kendinize bir köfte ısmarlayın veya Hüsmen Aga gibi içini aldırdığınız somun ekmek arasına köfte, soğan, biber, domates doldurup araçta yemek üzere sardırın. (Böylesi daha zevkli oluyor).

Malkara Keşan üzerinden Gelibolu yönüne dönüşünüzden hemen sonra sağınızda önce Enez, sonra Erikli sapağı giriş veriyor. Bundan sonrası 34 km yolunuz kalıyor. Tatlı virajlı, ağaçlı, araç sürmesi keyifli yoldan giderek 25. km de yer alan Mecidiye, İbrice tabelasını solunuzda bırakıp siz sağa Erikliye ayrılıyorsunuz.

Yol üzerinde Değirmen restoran, içinden cılız bir su akan ağaçlı mesire yeri var. Erikli girişinde Akaryakıt istasyonu ve yol boyunca 100 metre aralıkla en az 30-40 yerde karpuz tezgâhı ve önlerinde birkaç araçlık park sahası var. İsteyenler kendileri bile tarladan karpuz toplayabiliyor. Alış veriş için geçici park eden araçları giriş ve çıkışlarını kollamak gerekiyor. Erikli sokakları sıcak yaz günleri arozözle sık sık sulanıyor.

İstanbul Esenler Otogarından yapılan sürekli otobüs seferleri ile Keşan’a gelebilir, Keşan-Erikli servislerini kullanabilirsiniz.
Erikli – Edirne: 140 km
Erikli – Tekirdağ: 110 km
Yunanistan sınır kapısı: 60 km

Yorumlar